مقالاتنقل و انتقالات

بدترین خرید های اسپرز در 10 سال اخیر

کانون هواداران تاتنهام در ایران بدون شک اسپرز در چند سال اخیر خرید های نه چندان مناسبی انجام داده است، خرید هایی که در ابتدا امیدوار کننده و مثبت به نظر می آمدند. در این مقاله به 5 تا از بدترین خرید های تاتنهام در ده سال اخیر می پردازیم.

 

5. کلینتون انجیه

بعد از درخشش نبیل فکیر و الکساندر لاکازت در لیون، ان‌جیه یکی از بازیکنانی بود که در سال 2015 از این تیم جدا شد و به تاتنهام پیوست.
اما این انتقال آن طور که انتظار می رفت موثر نبود، مصدومیت های متعدد باعث شد او فقط بتواند 14 بازی برای اسپرز انجام بدهد. ان‌جیه موفق به ثبت فقط یک پاس گل در لیگ شد و یک سال بعد به مارسی پیوست.

 

4. وینسنت یانسن

تاتنهام بالاخره در سال 2016 یک مهاجم ذخیره برای هری کین جذب کرد. یانسن موفق شده بود 27 گل در لیگ هلند به ثمر برساند و گزینه ایده آلی برای رقابت با هری کین به نظر می رسید، اما او در 27 بازی موفق شد فقط 2 گل به ثمر برساند و سال بعد به لیگ ترکیه قرض داده شد.
عملکرد فاجعه او باعث شد اسپرز به دنبال یک مهاجم دیگر برود و فرناندو یورنته را به خدمت بگیرد. در نهایت در سال 2019 یانسن با 8 میلیون پوند به مونتری پیوست.

 

3. جیووانی لوسلسو

لوسلسو که عملکرد درخشانی در رئال بتیس داشت، در سال 2019 به صورت قرضی با بند خرید 32 میلیون یورویی به تاتنهام پیوست. تاتنهام بابت انتقال قرضی او 16 میلیون یورو پرداخت کرد و مجموعا 48 میلیون یورو برای جذب او به رئال بتیس پرداخت کرد.
اما این انتقال هم آن گونه که انتظار می رفت تاثیرگذار نبود، 55 بازی و فقط 1 گل و 3 پاس گل در لیگ برتر، باعث شد او به یکی از بدترین خرید های تاریخ اسپرز تبدیل شود.
در ژانویه 2022، او با انتقالی قرضی به ویارئال رفت.

 

2. روبرتو سولدادو

روبرتو سولدادوی اسپانیایی در سال 2013 با 26 میلیون پوند از‌ والنسیا به اسپرز آمد.
او در اولین بازی خود از روی نقطه پنالتی گل پیروزی بخش اسپرز مقابل کریستال پالاس را به ثمر رساند، اما اتفاقات خوبی در پی آن برای سولدادو رخ نداد.
این مهاجم اسپانیایی در فصل اولش فقط 6 گل به ثمر رساند که 4 تای آن از روی نقطه پنالتی بود. در نهایت پس از تنها 16 گل در 76 بازی، او در سال 2015 به ویارئال پیوست.

 

1. تانگی اندومبله

با اختلاف بدترین خرید تاریخ اسپرز. این هافبک فرانسوی بعد از نمایش های درخشان خود در لیون با 54 میلیون پوند به اسپرز پیوست و تبدیل به گران ترین خرید تاریخ باشگاه تبدیل شد.
مهارت بالای او در حمل توپ به گفته بسیاری از کارشناسان فوتبال مانند یک بازیکن فوتسال بود. او در زمان مربیگری ژوزه مورینیو در تاتنهام، اندک نمایش های خوبی داشت اما این فرم تداوم نداشت، و همچنین اضافه وزن زیاد او باعث شد فرصت های بازی او کمتر و کمتر شود.
او همچنین در زمان مربیگری نونو اسپریتو و آنتونیو کونته هم نمایش فاجعه ای داشت و در ژانویه 2022 به صورت قرضی به لیون پیوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا